Dede analizon barazimin: Tirana nuk është më vrasëse në sulm, derbi na gjen më të plotë

Nevil Dede, trajneri i Tiranës priste më shumë nga skuadra e tij, pavarësisht mungesave dhe një kundërshtari solid në këto javët e para të sezonit: “Të jem i sinqertë e prisja të fitonim ndeshjen, pavarësisht, se në disa minuta ishim në vështirësi, nuk bënim presion siç duhej përpara. Por gjithsesi çdo gjë e kishim në kontroll. Duhej të ishim më agresivë para portës, vrasës për ta mbyllur ndeshjen pas golit të parë, por edhe në fund kur Kastiroti donte të merrte barazimin”.

“Të jem i sinqertë, në qendër të mbrojtjes nuk patëm probleme. Te topi i dytë nuk kishte siguri maksimale dhe ai ishte problemi kryesor. Në pjesën e parë ishim më të kontrolluar, vetëm një rrëshqitje e fat i keq u çamë nga krahu i djathtë. Kemi një skuadër të re të riformatuar, presim të kthehen ata me probleme shëndetësore dhe nga ndeshja në ndeshje besoj se do të rritemi. Më djeg që nuk fitojmë dot, por më bën të mendojmë se duhet të jemi agresivë dhe do të punojmë të përmirësohemi”.

“Vangjeli është lojtar i rëndësishëm i ekipit. Tre ndeshje brenda radhës, ekipi kishte nevojë për rotacion. Mendova të rifreskonim krahët, janë të rinj Toli dhe Nuriu në moment të caktuara rrëmbehen nga situata, por po nuk i dhamë minuta nuk rriten”.

“Derbi jemi gati, besoj se po kthehet Toshevski, Batha po rritet, edhe Gyamfi u kthye. Shpreojmë që Torasa me këtë ndeshje dha një mesazh të fortë, ka shpirt luftëtari. Kjo është pasqyra që jemi shumë entuziastë për derbin. Është e thjeshtë për mua dhe klubin të përgatit këtë ndeshje, sepse motivimi është ekstra. Jeton me të gjithë qyteti e komuniteti sportiv. Kemi pak hapësirë kohe, me sa di luhet të premten e kemi kohën e duhur për të përgatitur”, – tha Nevil Dede pas ndeshjes në Krujë.

/Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al