Berisha nuk i shpëton COVID-19, duhet të izolohet në vend që të dalë nga karantina

Etrit Berisha nuk i ka shpëtuar dot COVID-19. Portieri i përfaqësueses shqiptare ka rezultuar pozitiv pikërisht atëherë kur priste që t’i jepte fund karantinimit të detyrueshëm pasi kishte qenë pjesë e përfaqësueses shqiptare të futbollit në javët e kaluara

Pas ndeshjeve të kombëtares, kapiteni i kuqezinjve u kthye në Itali por nuk mund t’i bashkohej ekipit, pasi duheshin bërë 10 ditë karantinim i detyruar meqë vinte nga një “zonë e kuqe”. Gardiani qëndroi në banesën e tij dhe nuk ka pasur kontakte gjatë kësaj periudhe me skuadrën.

Dje ai kreu tamponin molekular për të treguar se nuk kishte infeksion dhe se mund të kthehej përsëri pranë ekipit. Por për fat të keq ai ka treguar se Berisha ka kontaktuar COVID-19 dhe rezulton pozitiv, siç e konfirmoie dhe vetë klubi, ndaj tashmë duhet të izolohet plotësisht për të evituar edhe përhapjen e mëtejshme të virusit te familjarët e tij.

Një lajm i keq për portierin që duhet të qëndrojë disa javë të tjera pushim, me shpresën që të kalojë gjtihçka pa pasoja shëndetësore e sidomos në një periudhë kur ai po kalonte një formë të shkëlqyer me klubin e tij duke e ndihmuar që të kthehej sa më shpejt në kreun e Serisë B, ku është pretendent për ngjitjen në elitë. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al