Anderlehti nuk di të fitojë më, por Hasi është i bindur: Kompani, takticien fantastik

Klubi i Anderlehtit në vitet e fundit ka pësuar shumë ndryshime dhe një rënie të ndjeshme të rezultateve, aq sa e ka të vështirë që të përfshihet në luftën për titullin kampion. Afrimi i Vinsent Kompani për rolin e trajnerit-lojtar nuk ka dhënë frytet e duhura dhe tashmë ish-kapiteni i Belgjikës është vënë në diskutim nëse duhet të vazhdojë apo jo në këtë projekt.

Por një person që i ka dale në mbrojtje atij është Besnik Hasi. Ky i fundit e njeh shumë mire nga ditët kur të dy vishnin fanellën e kësaj skuadre, para se Kompani të niste rrugëtimin e suksesshëm që e bëri edhe kapiten të një klubi si Mançester Siti. Hasi është plotësisht i bindur për aftësitë e Kompani e për këtë arsye, i ka nxitur të gjithë që të vazhdojnë të besojnë te ai.

“Ëndrra e tij për t’u bërë trajner ishte shumë e madhe. Nga pikëpamje taktike ai është fantastik. Kanë qenë disa javë të vështira për Anderlehtin, por Kompani nuk dorëzohet kurrë”, ishin fjalët e Hasit, i cili drejtoi vetë Anderlehtin drejt titullit kampion. Mediat belge kanë zbuluar se kur Konpani erdhi fillimisht te Anderlehti, i kërkoi Hasit që ta shoqëronte në këtë aventurë të re. Por trajneri shqiptar e refuzoi këtë mundësi, pasi preferonte që të vazhdonte të ishte trajner i parë. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al