Ahmataj nuk e bën dramë: Skënderbeu vuan mungesat, do bëjmë kthesën shpejt

Dy humbjet e fundit, sigurisht që kanë ndërlikuar pozitat dhe ambientin bardhekuq, ku skuadra ka pasur oshilacione javën  fundit, me lojtarë të dëmtuar dhe shumë në dyshim për ndeshjet e kampionatit. Julian Ahmataj, pas ndeshjes në emisionin “gol pas goli” në Supersport” ka pohuar: “Shumë munegsa e ndryshime në formacion, edhe ata që ishin në stol vinin nga dëmtime dhe situate në të cilën u ndodhëm, na bëri të ndryshojmë shumë. Si çdo skuadër e re psikologjikisht bie, humb performancën dhe bie rendimenti në një masë që mund të jetë katastrofike”.

“E kemi thënë që kemi lojtarë të talentuar e u duhet kohë për të arritur te vazhdimësia. Por oshilacionet që shfaqin është problem për t’u zgjidhur”.

“Mendoj që në momentet kur jemi shfaqur në këtë mënyrë nuk kemi qenë cilësorë dhe nuk duam të frenojmë lojtarët në mënyrën ofensive, u japim mënyrën që të shprehen në fushën e lojës. Psikologjia ndikon te lojtarët, fitohet me fjalë në fushë, duke luajtur. Gjithmonë tentojmë të luajmë futboll si e meriton Skënderbeu. Diku e kemi arritur e diku jo. Sot ishte momenti jo, kishim mungesa të shumta dhe nuk ka ekip në Superiore që të përballojë kaq mungesa. Shpresojmë të rikuperojmë të humburit që na japin vazhdimësi”,-tha trajneri i Skënderbeut, Julian Ahmataj pas ndeshjes me Partizanin.

/Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al