Zyrtare: Paqarada lë Sandhauzen dhe firmos po në Gjermani, kontratë deri në 2023

Leart Paqarada ka vendosur të largohet pas plot gjashtë vitesh nga Sandhauezen për të provuar një tjetër aventurë, sërish në Gjermani. Mbrojtësi i kombëtares së Kosovës është zyrtarizuar ditën e sotme te skuadra e St. Paul, e cila përfaqësohet në Bundesliga 2.

25-vjeçari ka firmosur për tre vite me klubin gjerman, ku do të ketë mundësinë të përballet me mesfushorin e kombëtares kuqezi, Klaus Gjasula, që militon me Hamburgun. Paqarada është futbollist i rritur në Gjermani, ku është aktivizuar në akademitë e Verder Bremen dhe Leverkusen.

Megjithëse është aktivizuar me kombëtaret e moshave të Gjermanisë, Paqarada zgjodhi të përfaqësojë Kosovën, ku ka luajtur në 19 ndeshje dhe ka mundur të gjejë golin një herë. Këtë sezon me Sandhauzen mbrojtësi i majtë luajti 31 ndeshje me Sandhauzen dhe arriti të jetë mjaft efektiv, duke shënuar një gol dhe dhuruar pesë asiste, përveç kontributit të madh në difensivë. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al