Escort Paris porn tube porno porn porno amateur

Ndeshje prestigji, por do luhet fort, 11-shet e mundshme të Teuta-Tirana

Mbrëmjen e sotme do të shijojmë një sfidë shumë të bukur mes dy skuadrave, që arritën të fitojnë tituj sezonin e shkuar. Tirana dhe Teuta do të diskutojnë në orën 20:00 në “Elbasan Arena” Superkupën e Shqipërisë. Megjithëse është një trofe, që nuk do i sigurojë asnjë të ardhur dy klubeve dhe nuk do të ketë tifozë në stadium, sërish trajnerët pritet të vendosin lojtarët më të mirë në formacion.

Teuta vjen me artileri të plotë dhe pa mungesa në këtë ndeshje. Trajneri Martini pritet të vendosë emrat e zakonshëm, me durrsakët që e duan me patjetër këtë trofe. Pritet të jetë e njëjta 11-she me ndeshjen e fundit ndaj Beitar Jeruzalem, të cilën durrsakët e fituan dhe u kualifikuan në raundin e dytë eliminator të Europa League.

Nga ana tjetër Tirana pritet të vendosë më të mirët në fushë, por do të ketë dy mungesa të rëndësishme. Ajo që rëndon më shumë është mosprezenca e Elton Kale, i cili ka probleme në shpatull do të punojë për të eliminuar këtë dhimbje, që e ka shoqëruar gjithë sezonin. Edhe Toshevski nuk do të jetë i pranishëm në këtë sfide sepse klubi i ka dhënë leje të largohet për tu bashkuar me kombëtaren e Maqedonisë së Veriut.

FORMACIONET E MUNDSHME:

Tirana: Lika, Toli, Vangjeli, Najdovski, Ismajlgeci, Batha, Çelhaka, Kobina, Torasa, Halili, Muçi. Trajner: Emanuel Egbo

Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kuro, Aleksi, Avdyli, E.Vila, Beqja, L.Vila, Krasniqi. Trajner: Edi Martini