Ndërpritet ndeshja disa minuta para nisjes në Brazil, 10 lojtarë pozitivë për Covid-19

Brazili është një nga vendet, ku Covid-19 ka përhapjen më të madhe. Në shtetin gjgant të Amerikës Latine, çdo ditë raportohen qindra të vdekur e mijëra të infektuar, duke shkaktuar një kaos në spitale dhe i siguruar virusit mundësi më të madhe përhapje. Futbolli është një nga aktivitetet, që e ka pësuar më shumë në këtë vend.

Nisja e sezonit të ri u shty me disa muaj e më pas, duke parë situatën disi të përmirësuar u vendos të fillohej ditën e djeshme. Megjithatë, gjithçka mund të anulohet për shkak të një rasti të paprecedentë në ndeshjen Sao Paolo-Goias.

Kjo ndeshje ishte gati të niste, por organizatorët e saj kanë vendosur të ndërpresin gjithçka për shkak se 10 lojtarë të Goias kishin rezultuar pozitivë në testet për Covid-19. Kështu, futbolli brazilian pëson sërish një goditje dhe mbetet të shihet sesi do të vendosin autoritetet në lidhje me vazhdimësinë e aktiviteteve sportive në vend.

Mbetet të shihet nëse ky i Goias është vetëm një rast i izoluar apo infektimi është më i gjerë, çka do të çonte sërish në mbylljen e sezonit, deri në përmirësim total të situatës. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al