sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

Martini paralajmëron: Kujdes, nuk është si ndeshja e kampionatit

Teuta bëhet gati për finalen e Kupës së Shqipërisë që është ktheyr në objektivin kryesor të skuadrës e cila do që të festojë 100-vjetorin edhe ajo me trofe si Tirana. Por në  konferencën e fundit për shtyp, trajneri Edi Martini ka paralajmëruar skuadrën e tij se nuk duhej ta mendonte të fituar duke maerë shkas nga suksesi në kampionat pak javë më parë.

“Normalisht duhet të kishim dalë të paktën barazim ndaj laçit. Edhe pse mendoj se bëmë një ndeshje të mirë, duke parë se shumë lojtarë ishin nga ekipiiI të rinjve, vetëm 3 lojtarë ishin pjesë nga ata të formacionit. Jemi të kënaqur, edhe pse mund të barazonim në fund, por rezultati nuk të jep gjithmonë të drejtën në ndeshje. Ndikoi te rezultati fakti që lashë shumicën e ekipit pushim, edhe pse u munduam.

Për Kupën e Shqipërisë jam fokusuar që pas ndeshjes me Partizanin, ose më saktësisht pas asaj me Flamurtarin ku kishim sigurinë se do të shkonim në Europë. Gjendja është e mirë, sigurisht kemi disa lojtarë që nuk janë ende në 100% të tyre, rikuperimi vazhdon se kemi luajtur shumë. .

Ne stërvitemi çdo ditë me mendjen te kjo Kupë, i kemi bërë hyzmetin që nga fillimi i kampionatit e deri sot. Shoh që djemtë janë të karikuar maksimalisht për këtë ndeshje. E kam thënë edhe më parë që do të jetë një ndeshje e fortë dhe e bukur, do bëjmë çmos ta fitojmë.

Nuk është e njëjta gjë si me ndeshjen e kampionatit, është një ndeshje tjëtër, një ndeshje me ngarkesë psikologjike. Duhet të jemi të kujdesshëm e të mos gabojmë, kjo nuk është si ndeshja e kampionatit. Do të mundohemi të bëjmë më të mirën tonë, të luajmë me shpirt e me dëshirë, ashtu siç kemi bërë në ndeshjet e tjera dhe shpresojmë që në fund të gëzojmë me Kupën”, tha Martini. /vipsport.al/

more recommended stories