sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

Maqedonia e Veriut / Kampionati nis me barazime në derbit e shqiptarëve, Shkëndija e fillon përsëri në ndjekje

Kampionati i Maqedonisë së Veriut ka nisur edicionin e tij këtë fundjavë me ndeshjen të cilën Vardari e humbi me Borec ditën e djeshme. Ndërkohë, sot janë luajtur ndeshjet e tjera të javës së parë, ku binin në sy dy derbit e shqiptarëve, të cilët janë mbyllur në barazim.

Shkëndija e Tetovës është ndalur në barazim 2-2 në fushën e Shkupit, duke mos arritur ta nisë me fitore as këtë sezon. Darbo shënoi dy gola për vendasit në pjeën e pare të takimit, ndërsa në të dytën, ekipi i Ernest Gjokës vendosi barazpeshën në shifra me golat e Doinev dhe Ahmedit brenda 6 minutash. Ndërkohë, ndeshja mes skuadrës së Renovës dhe Struga Trim & Lum është mbyllur në një barazim pa gola.

Në fakt, ndeshja e sotme mes Shkupit dhe Shkëndijës ka qenë testi i parë real për të parë gjendjen e dy skuadrave të cilat do të marrin pjesë në Ligën e Europës në këtë edicion dhe kanë pretendime që të kalojnë turin e parë eliminator.

Ndeshjet

Belasica-Sileks 0-6

Makedonija GP-Rabotniçki 2-1

Pelister-Akademija Pandev 1-0

Renova-Struga Trim & Lum 0-0

Shkupi-Shëndija Tetovë 2-2