Luante pa doreza dhe cilësohej si “macja e zezë”, Presidenti Meta dekoron ish-portierin e spikatur

Presidenti i Shqipërisë nderon një tjetër ish-sportist të njohur, i cili ka lënë në futbollin shqiptar dhe njihet si një nga portierët më të mëdhenj që ka nxjerrë futbolli shqiptar. Ilir Meta ka dekoruar Sulejman Maliqatin me titullin e lartë “Nderi i Kombit”, duke ia bërë të paharrueshëm 92-vjetorin e lindjes.

“Urimet më të përzemërta në 92-vjetorin e lindjes për Profesor Sulejman Maliqati, një nga portierët më të famshëm të të gjithë kohëve të futbollit shqiptar, legjendën e padiskutueshme të Partizanit dhe Ekipit Kuq e Zi, 7 herë kampion kombëtar dhe Nënkampion i lojërave të Leipzigut të vitit 1958.

I cilësuar si “macja e zezë” dhe mburojë e pakalueshme e portës shqiptare, Maliqati mbetet një shmebull për t’u ndjekur dhe fyrmuëzues edhe për të rinjtë që duan të veshin dorezat në të ardhmen…

E.S./Vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al