sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

Klub me humbje, gjigantët e Premier Ligës dënohen nga UEFA

Ulvërhepmton është padyshim një nga skuadrat me rritjen më të më madhe sportive gjatë viteve të fundit. Vetëm pak sezone nga ardhja në Premier Ligë dhe luftojnë për objektiva madhorë. Deri në fund të kampionatit ata ishin në garë për të siguruar një vend në Champions League.

Në fund nuk ia arritën qëllimit, por e kanë ende një mundësi. “Ujqërit” janë kualifikuar në çerekfinalet e Europa League dhe përballë do të kenë Sevijan. Ka ende shumë rrugë, por Ulvërhempton ka shanset e saj për t’i shkuar në fund kompeticionit të dytë për nga rëndësia në kontinent. Në rast se triumfon, Ulvsh fiton një vend në Championsin e vitit të ardhshëm.

Në se ata kualifikohen, do të jenë të detyruar të kenë një organikë më të vogël se kundërshtarët. Ata mund të regjistrojnë23 lojtarë, nga 25 që lejohet ne rregullore. Ky dënim vjen nga UEFA për shkak se klubi në pronësi të Horge Mendesh ka një humbje vjetore prej 30 milionë eurosh. /vipsport.al/