sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

Hidhet shorti i Europa League, Gjilani e Prishtina mësojnë kundërshtarët

Prishtina dhe Gjilani janë dy skuadrat shqiptare, që do të marrin pjesë në turin e parë eliminator të Europa League. Pas shortit të Champions League, u hodh edhe shorti i kompeticionit të dytë për nga rëndësia në kontinent dhe dy skuadrat dardane mësuan kundërshtarët e tyre.

Gjilani i Gentian Mezanit do të ketë përballë skuadrën nga San Marino, Tre Penne, ndërsa Prishtina do të luajë ndaj Linkoln Red Imps nga Gjilbratari. Kundërshtarë relativisht ttë lehtë për dy ekipet e Superligës së Kosovës, që nuk pritet të hasin vështirësi në këtë raund.

Siç është bërë e ditur më parë ky raund do të luhet në ndeshje teke. Të dyja këto skuadra do të luajnë në transfertë më datë 20 gusht. /vipsport.al/