sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

Më “të zverdhurit” e dy dekadave të fundit, Lorik Cana në listën e shkurtër

Në dy dekadat e fundit në futboll duket se ngjyrë kruesore është e verdha. Gjasula e solli në “modë” numërimin e kartonëve dhe “Transfermarkt” ka vendosur të rendisë 25 lojtarët më të ndëshkuar të 20 viteve të fundit.

Ashtu siç pritej, listën e kryeson Serxho Ramos. Mbrojtësi i Real Madrid luan gjithmonë në limite dhe kjo e bën të ndëshkohet. Në listën e 10 të parëve janë edhe emra si Ksabi Alonso, Dani Alvesh apo Gabi.

Duhet të shtojmë gjithashtu se në këtë listë bën pjesë edhe kapiteni legjendar i kombëtares sonë, Lorik Cana. Ish-ylli i Marsejes e një sërë klubesh me emër në kontinent renditet i 25-ti me 162 kartonë të verdhë gjatë karrierës së tij. /vipsport.al/

Lista e më të ndëshkuarve me kartonë t verdhë në 20 vitet e fundit në Europë

1. Sergio Ramos – 259 kartonë të verdhë
2. Gerardo Torrado – 228 kartonë të verdhë
3. Dani Alves – 210 kartonë të verdhë
4. Xabi Alonso – 197 kartonë të verdhë
5. Daniele Conti – 190 kartonë të verdhë
6. Gabi – 189 kartonë të verdhë
7. Raul Garcia – 185 kartonë të verdhë
8. David Albelda – 183 kartonë të verdhë
9. Giampiero Pinzi – 182 kartonë të verdhë
10. Emre Belozoglu – 181 kartonë të verdhë
11. Arturo Vidal – 180 kartonë të verdhë
12. Matteo Contini 176 kartonë të verdhë
13. Felipe Melo – 176 kartonë të verdhë
14. Javier Mascherano – 175 kartonë të verdhë
15. Alberto Lopo – 171 kartonë të verdhë
16. Stathis Tavlaridis – 169 kartonë të verdhë
17. Daniele De Rossi – 167 kartonë të verdhë
18. Rafael Marquez – 167 kartonë të verdhë
19. Dario Srna – 167 kartonë të verdhë
20. Jelle Van Dame – 166 kartonë të verdhë
21. Pepe – 165 kartonë të verdhë
22. Alexandru Gatcan – 165 kartonë të verdhë
23. Leonardo Ponzio – 164 kartonë të verdhë
24. Jermaine Jones – 163 kartonë të verdhë
25. Lorik Cana – 162 kartonë të verdhë