sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

Kupa e Botës në dimër, zyrtarizohen datat e Katar 2022. Do zhvillohen katër ndeshje në ditë

Për herë të parë kompeticioni më i rëndësishëm futbollistik, Kupa e Botës, do të zhvillohet në dimër. Këtë herë tradicionalja do të evitohet pasi Katari që është vendi i cili fitoi të drejtën e zhvillimit të kompeticionit, ka një verë tejet të nxehtë çka sjellë shumë probleme për futbollistët.

Në këtë formë, ditën e sotme janë zyrtarizuar datat e Kupës së Botës 2022. Kompeticioni do të marrë jetë më datë 21 nëntor dhe do të përfundojë një javë para Krishtlindjeve, më datë 18 dhjetor.

Ndërkohë, janë zbuluar edhe se në një ditë do të zhvillohen katër ndeshje, përkatësisht në oraret 10:00, 13:00, 16:00 dhe 19:00. Stadiumi ku do të luhet finalja e madhe më datë 18 dhjetor, quhet “Lusail Stadium” dhe ka një kapacitet prej 80.000 mijë personash. /VipSport.al/