sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

Henri e çon deri në fund sensibilizimin, me njërin gju në tokë për 8 minuta e 46 sekonda

Legjenda franceze, Tieri Henri vendosi ta çonte deri në fund sensibilizimin e tij për vrasjen e një qytetari me ngjyri në Amerikë, duke ndenjur për tetë minuta e 46 sekonda me njërin gju në tokë dhe grushtin lart.

Një qëndrim që është kthyer në simbol pas vrasjes së një qytetari amerikan me ngjyrë nga ana e policisë, pikërisht duke përdorur gjurin.  Vrasja e cila erdhi nga uniformat e policisë shkaktoi protesta të mëdha në SHBA, por jo vetëm, pasi edhe në pjesë të tjera të botës u protestua fort kundër racizimit.

Kështu, nuk mund të mos bëhej pjesë e sensibilizimit edhe bota e sportit, teksa shumë futbollistë golat e tyre i kanë festuar pikërisht në mbështetje të njerëzve me ngjyrë dhe kundër racizimit. /VipSport.al/