sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

Gola me “vulë” Superiore, Drita bën “poker” për kreun

Drita e Gjilanit fiton në fushën e Llapit dhe me suksesin e sotëm e sheh veten me 4 pikë më shumë se Prishtina që është edhe një nga rivalet e gjilanasve në betejën e titullit në IPKO Superligën e Kosovës.

Pefqeli për llapjanët shënoi nga porta e tij, e më pas dyfishoi Kastriot Rexha për Dritën. Më pas Vucaj e Emini vunë “vulën” në këtë sukses të skuadrës së tyre.

Ndërkohë që në sfidën tjetër mes Ferizajt dhe  Trepçës’89, këta të fundit kanë fituar 2-5, por ka qenë një ndeshje që i ka pasur brenda të gjitha. Dy të kuq për Ferizajn, ndërsa Trepça merr një 3-pikësh të çmuar për mbijetesën, ndonëse gara është e hapur për “minatorët”.

 

Ndeshjet e sotme/Java e 28

Llapi-Drita Gjilan     0-4

Ferizaj-Trepça’89 2-5

Ja renditja pas javës së 28-të në IPKO Superliga, Kosovë…

 

 

E.S./Vipsport.al/