sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

Ernest Gjoka dhe Shkëndija bëjnë testin e “COVID-19”, ja deklarata e klubit

Federata e Futbollit në Maqedoninë e Veriut nuk lejon asnjë miqësore në vendin fqinj, nëse të gjithë lojtarët dhe stafet nuk bëjnë testet për COVID-19, si dhe të zbatojnë një protokoll sigurie që të mos rrezikohet përhapja e virusit.

Klubet kanë nisur të bëjnë testet dhe pas nuk ka ngelur as Shkëndija e Tetovës, që drejtohet nga trajneri Ernest Gjoka. Ky i fundit, së bashku me stafin e tij, si dhe të gjithë futbollistët, kanë bërë sot tamponët dhe kanë rezultuar negativ.

Vetë Shkëndija e Tetovës e ka konfirmuar diçka të tillë përmes një komunikate të publikuar në faqen zyrtare: “Shkëndija i ka dhënë fund qëndrimit një javorë në Mavrovë dhe pas një dite të lirë, futbollistët nga e marta kanë vazhduar seancat stërvitore në Tetovë. Duke ndjekur rekomandimet e protokollit shëndetësorë të FFM-së për zhvillim të stërvitjeve dhe ndeshjeve, komplet skuadra kuqezi, stafi teknik dhe të punësuarit në klub, u janë nënshtruar testeve për COVID-19.  Për fat të mirë rezultatet janë negative, kështu që ekipi me formacion të plotë mund të vijojë aktivitetet e parapara për periudhën që pason”.