sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

Bruno Fernandes është fantastik, bën atë që s’e kishte bërë askush në histori

Mançester Junajdit merkaton e kaluar ka bërë padyshim blerjen më të mirë që nga largimi i Aleks Ferguson nga drejtimi i stolit të skuadrës. Bruno Fernandes la Sporting Lisbonën për tu bashkuar me “Djajtë e Kuq” në këmbim të më shumë se 55 milionë eurove. Para, të cilat mesfushori ka nisur t’i justifikojë që me zbritjen e parë në fushën e lojës.

Luzitani ka zhvilluar vetëm 10 ndeshje me Mançester Junajtid, por ka mundur të marrë pjesë në 13 gola të ekipit të Solskjaer, të ndarë në shtatë rrjeta dhe gjashtë asiste. Statistika shumë të mira të mesfushorit, që ka mundur të fitojë në shumicën e ndeshjeve ku ka luajtur, cmimin “Lojtari i Ndeshjes”.

Gjithashtu ai është shpallur “Lojtari më i Mirë” i Premier Ligës për muajin qershor. 25-vjeçari nuk mjaftohet me kaq, pasi ka mundur të fitojë edhe çmimin “Goli i Muajit”, çka përbën një rekord historik. Fernandes është lojtari i parë në historinë e Premier Ligës që fiton çmimin “Lojtari i Muajit” dhe “Goli i Muajit” në të njëjtën kohë. /vipsport.al/