Zendeli: Dua të arrij Formula 1, më pëlqen Hemilton dhe Ferrari

Lirim Zendeli është i vetmi person që mund të arrijë të bëjë shqiptarët krenarë, duke parë një bashkatdhetar teksa garon në Formula 1. 20-vjeçari për momentin është pjesë e Formula 3 me skuadrën e “Toyota Castrol Racing”, me kampionatin që nuk ka nisur akoma për shkak të pandemisë. Në një intervistë për “Super Sport”, piloti i lindur në Gjermani tregon rreth objektivave dhe të preferuarve të tij.

PËRGATITJA NË KOHË PANDEMIE- Është pak më ndryshe sesa futbolli, pasi përgatitemi me simulator, por gjithsesi na mungon pista, që është tjetër gjë.

RIKTHIMI I FORMULA 3- Ne kemi planifikuar të rikthehemi më 7 qershor në Austri, ku është gara e parë dhe më pas do shohim nëse do të vazhdojmë apo jo. Megjithatë rëndësi ka që kemi vendosur të rikthehemi.

PILOTI I PREFERUAR- Unë jam fans i Hemilton, që është shumë pilot agresiv. Më pëlqejnë shumë pilotët egoistë.

NJË DITË TE FORMULA 1- Padyshim që ajo është maksimumi në këtë sport dhe unë e kam ëndërr që një ditë të arrij të garoj në Formulën 1. Besoj se kjo është arritje për një shqiptar dhe për mua në veçanti.

ADAC Formel 4, 13. – 15. Lauf Nürburgring 2017 – Foto: Gruppe C Photography

SKUDERIA E PREFERUAR- Në fakt tani për momentin po dominon Mercedes, por edhe vetë Hemilton e ka pranuar që ëndrra e çdo piloti është që një ditë të drejtojë një makinë Ferrari.

ECJA NË RRUGË ME MAKINË- Jam i kujdesshëm. Vetëm në muajt e parë pasi mora patentën, kisha pak adrenalinë, por tani jo më. /vipsport.al/

more recommended stories

'; } ?>

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al