VIDEO / Herta fiton derbin ndaj Union, nuk i nevojitet as ndihma e Piotek

Java e 27 e Bundesligës ka nisur me një ndeshje shumë të rëndësishme që normalisht do kishte qenë një nga duelet e rrezikshmërisë të lartë, derbin e Berlinit ku nuk kanë munguar kurrë përplasjet mes tifozëve. Kurrë, derisa në skenë doli koronavirusi i cili detyroi zhvillimin e ndeshjes pa mbështetës në stadium e mbi të gjitha pa lejuar grumbullimet e tifozëve, duke e kthyer këtë sfidë në një shumë ndryshe nga ato të së kaluarës.

Ndryshe ishte edhe rezultati, pasi Herta fitoi bindshëm 4-0 ndaj Union, duke dominuar sidomos në pjesën e dytë të  duelit dhe ku nuk iu nevojit as blerja rekord e saj, Krzistof Piotek i cili e nisi takimin nga stoli i rezervave.

Ibisheviç, Lukebakio, Kunja dhe Bojata ishin autorët e golave, të gjithë në pjesën e dytë të ndeshjes, duke vendosur diktatin në derbin mes dy skuadrave dhe duke bërë që Herta të hedhë hap të sigurt larg zonës së rrezikut të tabelës e të fillojë të shohë drejt asaj të Europës. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al