Talenti Fati kalon nga rekordet në Champions te ndihmësi i Manajt, në lojë janë 10 milionë euro

Ansu Fati ka mahnitur të gjithë në sezonin 2019-2020, duke treguar se është një prej atyre që duket se e kanë rrugën e shtruar për të qenë yje në futbollin botëror. Sulmuesi ka shkëlqyer me Barcelonën duke regjistruar rekorde të njëpasnjëshme me katalanasit në kamapionat dhe në Ligën e Kampioneve.

E megjithatë, në fundin e këtij seozni, kur të rifillojë, detyra e tij parësore nuk do të jetë të ndihmojë ekipin e parë në La Liga dhe mundësisht për të fituar Ligën e Kampioneve. Në klub kanë vendosur që Fati, edhe pse stërvitet me ekipin e parë, do t’i bashkojhet për të luajtur Barcelonës B. Meqë në ekipin e parë ai do të ishte kryesisht zëvendësues duke llogaritur se janë kthyer titullarët e dëmtuar, është menduar që kontributi i tij ishte më i nevojshëm në ekipin e filialit që synon të ngjitet nëpërmjet play-off në La Liga 2.

Atje Fati do të jetë partner sulmi i Rei Manajt, i cili ashtu si talenti është afruar për të ndihmuar skuadrën të bëjë hapin cilësor e të ngjitet në një kategori më lart. Nëse e sigurojnë, do të çojnë në arkat e klubit 10 milionë euro nga e drejta televizve, si dhe do të kenë siguruar një shikueshmëri më të madhe për të gjithë lojtarët e tjerë të akademisë të Barcelonës pasi kategoria e dytë spanjolle ka shumë më tepër publik dhe konkurrenca është gjithashtu më e madhe. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al