sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

Sindikata e Futbollistëve nuk mund të qëndronte indiferente, reagon për situatën te Vllaznia

Në klubin e Vllaznisë kjo periudhë pas ndërprerjes së futbollit nuk ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme. Nëse pjesa më e madhe e klubeve e lojtarëve mezi pritën të riktheheshin te stërvitja, në Shkodër futbollistët vendosën të bojkotonin seancën stërvitore. Dhe kjo jo pa të drejtë, duke qenë se lojtarët shprehen se nuk janë paguar për muajt e fundit.

Ndërkaq, nuk mund të qëndronte në heshtje Sindikata e Futbollistëve Profesionistë në Shqipëri, të cilët theksojnë se klubi kuqeblu duhet të sigurojë sa më shpejt pagën për lojtarët në muajt shkurt, mars, prill.

Sindikata kërkon që Vllaznia të respektojë kontratën edhe me futbollistët të cilët janë zhvendosur në Shkodër dhe duhet t’iu përmbyshë detyrimet për qiratë dhe detyrimet ushqimore. /VipSport.al/

Reagimi i Sindikatës: