sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

Në Kosovë nuk ka dakordësi totale, katër klube janë kundër rinisjes. Mes tyre dy kryesuesit

Ashtu si edhe Shqipëria, Kosova fatmirësisht arriti ta përballojë relativisht mirë situatën e pandemisë dhe futbolli atje ka nisur të japë shenjat e para të rinisjes. Prej katër ditësh skuadrat janë lejuar të stërviten normalisht në grupe dhe të kryejnë seanca të plota trajnimi.

Negociatat me Ministrinë e Shëndetësisë janë në rrugën e duhur dhe pritet që në fillimin e qershorit, pak ditë pas nisjes së Kategorisë Superiore të zbresin në fushë edhe skuadrat e Superligës së Kosovës. Përtej kësaj, mediet kosovare mësojnë se ka pasur disa klube, që kanë qenë kundër rinisjes së kampionatit.

Më datë 15 maj klubeve të Superligës i është dorëzuar një shkresë mbi mendimin e tyre për rinisjen e kampionatit dhe kanë pasur tre ditë kohë për të menduar dhe marrë një vendim. Bëhet me dije se tetë klube kanë qenë pro rinisjes dhe katër të tjerë e kanë kundërshtuar këtë ide me argumentin se nuk ekziston infrastruktura e duhur për të luajtur në kushte pandemie.

Mes këtyre klubeve është edhe vendi i parë në renditje, Ballkani. Tre kundërshtuesit e tjerë janë Drita, Flamurtari dhe Dukagjini. Skuadra e Ismet Munishit dhe gjilanasit janë në krye të renditjes dhe pretendojnë titullin kampion, ndërsa Flamurtari dhe Dukagjini qëndrojnë në vendet e ulëta të renditjes, pa shumë pretendime. /vipsport.al/