sex hikayeleri porno izle kartal escort

Mesi: Nuk prisja që koronavirusi të “bënte namin”, e vuajta anulimin e atij kompeticioni

Pandemia ka krijuar një situatë shumë të vështirë për futbollin, por fatmirësisht kohët e fundit një pjesë e normalitetit po kthehet. La Liga spanjolle është në prag të rinisjes, me ndeshjet që do zhvillohen pa tifozë. Në lidhje me këtë çështje Leo Mesi ka dhënë një prononcim të gjatë, ku foli rreth befasisë që i ka sjellë përhapja e madhe e Covid-19 dhe anulimin e dhimbshëm të “Copa America”.

PANDEMIA- “Besoj se askush nuk e priste diçka të tillë. Kishte njerëz që flisnin se mund të kishte pandemitë globale, por e vërteta është se nuk mund ta imagjinoja që ishte ashtu siç ndodhi, as impakti i jashtëzakonshëm që pati praktikisht në të gjithë botën. Asnjëherë nuk është e thjeshtë të jetosh ose të punosh me aq shumë pasiguri, aq më pak në një situatë të jashtëzakonshme si kjo. Të gjithë pyesim veten se kur do të kthehemi në punë, kur do të stërvitemi dhe konkurrojmë përsëri. Për çdo futbollist, ruajtja e përqendrimit, kur hidhemi në fushë, është thelbësore.”

STËRVITJA- “Teknikisht do të jetë i njëjti sezon, por unë mendoj se të gjitha skuadrat dhe lojtarët do ta përjetojnë ndryshe. Megjithëse nuk luaj më dy ndeshje në javë, përpiqem të stërvitem çdo ditë. Por, pa dyshim, nuk ka asnjë lidhje me stërvitjen me grupin dhe, mbi të gjitha, të mos kesh ritmin e ndeshjeve është gjëja më e shëmtuar, por është normaliteti i ri me të cilin duhet të jetojmë. Kështu që është e nevojshme që të kemi një përgatitje para se të garojmë përsëri.”

PA TIFOZË- “Po flitet për përfundimin e sezonit me dyer të mbyllura, gjë që nënkupton një seri sfidash. Përgatitja në nivelin e grupit është e njëjtë si për çdo ndeshje tjetër. Por është e vërtetë që individualisht duhet të përgatiteni për të luajtur pa tifozë, sepse është shumë e rrallë. Më duhej ta bëja me një ndeshje në shtëpi dhe ishte shumë e rrallë. Me gjithçka që po ndodh në botë është krejtësisht e kuptueshme.”

“COPA AMERICA”- “Tani më shumë se kurrë është e rëndësishme të mbash kontakte me ekipin. Mblidhemi që të flasim dhe të shohim njëri-tjetrin. Shtyrja e Copa América ishte një zhgënjim i madh, por natyrisht Ishte normale dhe gjëja më logjike. Kupa do të ishte një ngjarje e shkëlqyer për mua këtë vit dhe unë isha shumë e emocionuar që ta luaja përsëri. Ishte e vështirë kur mësova për shtyrjen, por e kuptova në mënyrë perfekte. Është më mirë të mendosh për të ardhmen. Sigurisht që në fillim do të jetë e çuditshme, por vërtet dua të konkurroj përsëri.” /vipsport.al/