Martini i ka idetë e qarta: Teuta për vendin e dytë, më shumë problem psikologjik se fizik

Trajneri i Teutës, Edi Martini, ka vendosur objektiva të qarët poër ekipine tij për pejsn ëe mbetur të këtij edicioni, Tashmë për durrsakët objektiv nukë hstë thejsht pjesëmarrja në Kupat e Europës në seoznien  ardhshëm por ngitja në vendien  dyët në podiumin e kampiaonitt, ku duket se për momentin triana ëhst ëe paarritshme, aq më tepër kur kanë mebtur vetëm 10 ndehsje për t’u luajtur,

Në pjalët e tij për “SuperSport”, Martini ka treguar ndjesitë pas kthim në stërvitje me skuadrën dhe atë që pret nga të tijtë në vijimin e këtij edicioni të veçantë.

“Të them të drejtën, kemi pritur për një kohë shumë të gjatë, por tani na ka ardhur buzëqeshja dhe jemi shumë të motivuar. Besoj se do të jetë një fazë interesante kjo e fundit.

Psikologjikisht ka qenë më problem sesa fizikisht, pasi të gjithë janë përgatitur individualisht gjatë kësaj kohe. Megjithatë kur rri kaq kohë pa punuar me topin, është pak e vështirë, por tani është rikthyer grinta e dëshira.

Këto dy muaj shkëputjeje, me këtë periudhë stërvitjeje, më ka shërbyer për t’u njohur më mirë me ekipin, por të shohim si do ecin gjërat.

Kam biseduar edhe me çunat gjatë kësaj kohe dhe besoj se duhet të arrijmë në vendin e dytë. Ky është objektivi ynë, ndaj jam optimist se mund t’ia dalim”, tha ndër të tjera Martini. /vipsport.al/

more recommended stories