Inter ndryshon kurs në merkato, sytë nga talenti 18-vjeçar me kombësi greke

Përveç emrave të mëdhenj që ndjek në merkato për t’u përforcuar në sezonin e ardhshëm, Interi nuk humbet fokusin as ndaj të rinjve. Këtë herë bëhet fjalë për një 18-vjeçar nga Greqia.

Emri tij është Janis Vajanidhis i cili ka të dhëna shumë të mira dhe ka debutuar në Superligën greke në moshën 18-vjeçare me fanellën e Panathinaikos. Dhe, këtë e ka bërë më së miri pasi në 61 minuta që pati në dispozicion duke dhuruar një asist e shënuar një gol.

Ndërkohë, sulmuesi anësor është pjesë edhe e kombëtares U-19. Por, kontrata e tij tashmë me Panathinaikos është drejt përfundimit dhe nuk do të ketë rinovim, e në këtë formë italianët duan ta marrin me kosto zero. /VipSport.al/