Ideja gjeniale e një tifozi, sot arriti të shihte për pak minuta LIVE një ndeshje të Bundesligës

Pandemia ka ndryshuar plotësisht futbollin botëror dhe ndryshimi më i dukshëm është ai i shkallareve të boshatisura nga tifozët. Ata tashmë janë të detyruar të shohin ndeshjet nga shtëpitë e tyre dhe nuk lejohen as të grumbohen në lokale, si pasojë e masave kundër shpërndarjes së COVID-19 dhe kjo bëri që edhe një nga kampionatet me numrin më të madh të tifozëve për ndeshje, Bundesliga, të luhej për herë të parë e gjitha me shkallë të boshatisura.

Megjithatë, një tifoz u mundua që të thyente rregullin dhe të shihte ndeshjen mes Union Berlin dhe Bajern Mynih drejtpërdrejt, edhe pse jo brenda stadiumit. Në njërin cep të impiantit në Berlin, ku u luajt sot ndeshja, ka një grumbull me pemë të larta dhe tifozi në fjalë u ngjit në një prej tyre duke u fshehur mes gjetheve derisa filloi ndeshja.

Ai nuk iu gëzua për një kohë të gjatë “tribunës” së tij, pasi u pikas mes degëve dhe policia e detyroi të zbriste poshtë. Tifozi u shoqërua në komisariatin e policisë dhe u përalajmërua, duke u lënë më pas i lirë. Policia gjermane ndalon edhe praninë e tifozëve rrotull impianteve sportive dhe kjo ishte asryeja pse rreth stadiumit ishin të pozicionuar rreth 400 policë, për të evituar që fansat të mblidheshin e të tentonin qoftë edhe të mbështetnin me koret e tyre skuadrat pranë impiantit. /vipsport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al