COVID-19 prek ekipet shqiptare, në Kosovë rasti i parë

Pandemia ka prekur futbollin dhe bëhet fjalë për një prej ekipeve që synojnë titullin këtë sezon, Dritën e Gjilanit. Ka qenë vetë klubi bardheblu që e ka bërë me dije një gjë të tillë pak minuta më parë në faqen zyrtare.

Në fakt, gjilanasit nuk e bëjnë të ditur, por duket se ata menjëherë kanë kërkuar që të kryhen analizat edhe për lojtarët e tjerë. Ky është rasti i parë për një futbollist të ligave shqiptare që preket nga pandemia, ndërsa tashmë pritenm rezultatet nwse ka edhe të tjera raste…

Ja postimi që kanë bërë pak më parë zyrtarët gjilanas në profiling e tyre zyrtar në “Facebook”…

more recommended stories