Ish-mbrojtësi i Skënderbeut tregon ofertat: Nuk ishte Atalanta, por ishte një tjetër klub i Serisë A

Ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Fidan Aliti tashmë po vazhdon karrierën në Suedi me skuadrën e Kalmarit. Për lojtarin është përfolur se pati një interesim nga Serie A dhe këtë e konfirmon vetë Aliti në një intervistë për “Telegrafi”.

“Është e vërtetë që ka pasur interesime në janar, por vendosa të qëndroj në Kalmar. Ka pasur interesime nga Superliga e Turqisë, por edhe nga një klub i Serie A”.

A ishte Atalanta? “Jo, jo nuk ka qenë Atalanta, ka qenë një skuadër tjetër, por në fund nuk ishte oferta e duhur. Unë tani jam 26-vjeçar dhe duhet të mendoj mirë para se të bëjë një hap të radhës. Jam gati për tu larguar në verë, por duhet të vije oferta e duhur si për mua ashtu edhe për Kalmarin”, u shpreh Aliti. /VipSport.al/

more recommended stories

'; } ?>

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al