Zbulohen aryset pse iku Çoçlli nga Luftëtari, financat mbeten problem

Tashmë që kampionati është ndërprerë shumë nga skuadrat janë me pushime. Por, lojtarët kanë gjetur disa mënyra për të mbajtur trupin në formë.

Klubet shqiptare vazhdojnë që të kenë probleme me pagesat e lojtarëve të tyre dhe duket se Flamurtari dhe Luftëtari, janë ato të cilat i kanë pasur vazhdimisht financat e cunguara.

Lojtarët disa herë kanë ngritur zërin, ndërsa në Gjirokastër duket se ka sërish probleme për lojtarët që presin rrogat e prapambetura. Madje, nga sa bëhte e ditur, disa lojtarë që kanë ngritur zërin për pagat, klubi i ka ulur edhe në stol.

Një nga aryset se pse është larguar edhe ish-trajneri Nikolin Çoçlli kanë qenë problemet financiare, ndërsa Luftëtari dukets e po e përballon pjesën e dytë të sezonit me shumë lojtarë të rinj, ndërsa tashmë mund të përfundojë në gjyq edhe nga holandezët apo grekët që janë afruar gjatë verës së shkuar…

E.Saliu.VipSport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan