Vendimi më i fundit nga Spanja, La Liga pezullon futbollin derisa qeveria të autorizojë rifillimin

Pas Italisë, numri i viktimave të prekur nga COVID-19 po rritet në mënyrë të frikshme. Vendi është pushtuar nga ankthi dhe mendimi i para disa javëve se COVID-19 nuk do të krijonte një skenar si në Itali, tashmë ka ndryshuar. Ndërkohë, sa për futboll as nuk mund të flitet dhe këtë Liga e di mirë.

Ndaj, në një vendim të fundit është vendosur pezullimi i kampionatit deri në një afat të pacaktuar, ndërsa do të jetë qeveria ajo që do të vendosë për rifillimin e aktivitetit në momentin kur rreziku të konsiderohet i larguar.

Kështu, e ardhmja e këtij kampionati është vënë në diskutim pasi vendi tashmë po mendon vetëm të dalë nga udhëkryqi ku është futur. /VipSport.al./

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan