sex hikayeleri porno izle kartal escort

UEFA merr vendimin për Europianin, Koronavirusi ndalon kompeticionin të zhvillohet në këtë vit

Koronavirusi e ka bërë të pamundur zhvillimin e Europianit në këtë vit. Euro 2020 është bërë zyrtarisht, Euro 2021 teksa në mbledhjen e sotme është vendosur se kompeticioni nuk mund të zhvillohet normalisht këtë herë për shkak të virusit famëkeq që ka përfshirë të gjithë Europën.

Kështu, UEFA ka menduar t’i japë kohën e duhur kompeticioneve si Champions League e Europa League, por edhe kampionateve elitare të përfundojnë sezonin që pritet të zgjatet deri në muajin qershor.

Megjithatë, situata do mbahet nën vëzhgim pasi askush nuk mund të parashikojë saktësisht se si do të precipitojë situata e COVID-19. Kështu, për herë të parë në histori, dy kompetcionet më madhorë për kombëtare si Europiani dhe Botërori, do të zhvillohen me një vit distancë nga njëra-tjetra./VipSport.al/