Te Partizani janë nostalgjik, kujtojnë ndeshjen me gjigantët holandezë

Partizani është në periudhë pushimesh për shkak të situates së pazakontë që është krijuar në mbarë Botën nga “Covid-19”. Në fakt, drejtuesit e kuqe, ndryshe nga klubet e tjera u kanë dhënë program të veçantë lojtarëve dhe janë duke i ndjekur në distancë nëpërmjet komunikimeve elektronike.

Në faqen zyrtare të klubit të kuq është postuar një ndeshje me të vërtetë historike, një përballje e zhvilluar afro dy dekada më parë, Partizani-Fejnordi.

Sfida e zhvilluar në Tiranë ka përfudnuar 0-0, ku skuadra kryeqytetase ka bërë një paraqitje mjaft të mirë, ndërsa trajner te të kuqtë ka qenë Sulejman Starova. Ndërsa sfida e luajtur në Holandë ka përfunduar 1-0…