Shqipëri-Lituani / Një fitore dhe dy humbje me kundërshtarin surprizë

Një nga skuadrat me të cilët është përballur përfaqësuesja kuqezi është edhe Lituania. Në total ka luajtur katër takime, dy ndeshje zyrtare dhe dy miqësore.

Përkatësisht në dy sfidat zyrtare, janë ato që janë luajtur për kualifikueset e Botërorit dhe pikërisht ndeshja e parë me lituanezët është ajo e 3 korrikut të vitit 1992 (Shqipëri-Lituani 1-0).

Ndërkohë sfida e kthimit e luajtur në Lituani ka përfunduar me fitoren e vendasve (Lituani-Shqipëri 3-1), takim që është zhvilluar më 14 Prill të 1993.

Ndërkohë që në miqësoren e zhvilluar në 1 mars të 2006, në Shqipëri, Lituani ka fituar me rezultatin 1-2.

Ndërkohë ka edhe një miqësore ku Shqipëria ka fituar 4-1, por që ndeshja për shkak se zëvendësimet kanë kaluar limitin, duket se nuk është klasifikuar nga Uefa…

/Vipsport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan