Shqipëri-Kazakistan / Dy fitoret brenda një viti të kuqezinjve

Shqipëria ka zhvilluar dy ndeshje me Kazakistanin, e madje të dyja janë sfidat e vlefshme për kualifikueset e Botërorit. Madje, duhet thënë se me skuadrën kazake, përfaqësuesja kuqezi në të dyja ndeshjet ka triumfuar.

Kështu, sfida e parë me Kazakistanin është zhvilluar në 13 tetor 2004 dhe përfaqësuesja jonë, në atë sfidë ka triumfuar me rezultatin 0-1.

Ndërkohë që sfida e kthimit në Shqipëri është zhvilluar disa muaj më vonë, pikërisht, në 3 shtator 2005 dhe në takimin e luajtur në “Qemal Stafa”, Shqipëria ka fituar me rezultat të ngushtë 2-1.

/Vipsport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan