Rezultatet dhe renditja / Mundet Shkëndija e Vardari, kreu nuk ndryshon

Janë luajtur sot ndeshjet e javë së 22-të të Superligës së Maqedonisë së Veriut, ndërsa ajo që bie në sy është humbja e dy skuadrave që janë pretendentet kryesore në këtë kampionat për titullin kampion.

Shkëndija e Tetovës, skuadra e trajnerit Ernest Gjoka ka pësuar një humbje të rëndë, 4-2 në fushën e Borec që është ngjitur verën e shkuar në elitë. Por ashtu edhe Vardari është mundur në fushën e Renovës.

Struga ka humbur në ndeshjen që ka luajtur në fushën e vet, ndërsa Shkupi ka triumfuar. Ja rezultate dhe renditja pas ndeshjeve të sotme në elitën e shtetit të Maqedonisë së Veriut…

Rezultatet e sotme

Renova-Vardar           2-0

Borec-Shkëndija         4-2

Sileks-Makedonija      1-0

Struga-Shkupi             1-2

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan