Nesër video-konferenca e UEFA-s/ Federata, trajnerë dhe lojtarë në një mendje për Europianin

Ditën e nesërme, UEFA do të zhvillojë një video-konferencë me Federatat anëtare për të diskutuar rreth vazhdimësisë së kampionateve, por edhe Europianit 2020. Situata e krijuar nga Koronavirusi ka ngrirë gjithçka, teksa kampionatet janë pezulluar dhe pritet që të kalojë frika nga virusi famëkeq për të rifilluar normalisht.

Por, këtë vit është parashikuar edhe Europiani, ndaj kampionatet duhej të mbyllnin aktivitetin në muajin maj. Tashmë, ky skenar është ndërlikuar dhe në mbledhjen virtuale që do zhvilllohet në ditën e nesërme, tema do jetë shtyrja e Europianit.

Kjo alternativë ka mbështetjen e shumë Federatave, por edhe trajnerëve e lojtarëve, të cilët preferojnë të mbyllin kampionatin duke i zhvilluar të gjitha ndeshjet e mbetura edhe nëse kjo do të thotë të shtyhet Europiani. Kështu, me shumë mundësi Euro 2020, do të bëhet Euro 2021 për shkak se klubet kanë ende dhe shumë sfida për të zhvilluar. /VipSport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan