Në Shijak mendojnë për infrastrukturën, ja projektet e klubit

Në sezonin e ardhshëm, në Shijak kanë menduar që të ndërtojnë një skuadër me pretendime nëse këtë sezon nuk realizohet synimi madhor, rikthimi në elitë. Në fakt është investuar shumë në vitet e fundit, por skuadra nuk ja ka dalë që të ngjitet.

Erzeni këtë verë e nisi më herët se çdo ekip tjetër merkaton duke afruar lojtarë mjaft cilësorë që kanë luajtur në Kategorinë e Parë dhe në Superiore. Por, duket se në Shijak, Bashkia ka menduar që në sezonin e ardhshëm ta nisë nga moshat.

Duke përmirësuar infrastrukturën e duke punuar shumë edhe në rregullimin e aneksit që është ngjitur me fushën.

Jo vetëm kaq, por do të shihet mundësia edhe e një tjetër fushe, në mënyrë që të stërvitet skuadra e parë dhe të punojnë edhe moshat, sepse ndryshe rrezikohet licencimi edhe i skuadrës së parë…

E.Saliu/VipSport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan