Lufta kundër Koronavirusit, klubi i Real madrid në ndihmë të qytetit

Spanja është duke shikuar si orë pas ore rritet numri i të infektuarëve nga COVID-19. Tashmë, pas Italisë, Spanja është duke u shndërruar në një nga vendet europiane më të goditura. Kështu, mjekët e të gjithë spitalet, qëndrat mjekësore janë duke bërë një luftë të madhe për të bërë të mundur shpëtimin e sa më shumë jetëve njerëzore.

Sakaq, tashmë në këtë kohë kaq të vështira, çdo ndihmë është e nevojshme dhe kështu klubi i Real Madrid ka dhuruar një donacion me suplemente mjekësorë.

Një iniciativë për t’u vlerësuar nga madrilenët. Ndërkohë, presidenti i klubit, Florentino Perez ka deklaruar se përveç këtij donacioni, edhe shumë futbollistë të skuadrës po kërkojnë të vihen në dispozicion për të ndihmuar sa më shumë.  /VipSport.al/