Ish-mbrojtësi i Skënderbeut apel për luftën kundër Koronavirusit: Respektoni rregullat, qëndroni brenda

Bota është duke u përballur me një virus të frikshëm, i cili kudo ka shkelur ka lënë pas një sërë viktimash. COVID-19, tashmë ka mbërritur në Shqipëri dhe në Kosovë, dhe njerëzit janë porositur të marrin masa dhe të qëndrojnë në shtëpi për të shmangur infektimin masiv.

Futbollistët janë ata të cilët kanë shumë ndjekës dhe mund të sensibilizojnë shumë masën e qytetarëve për rëndësinë e të qëndruarit brenda. Këtë ka bërë edhe ish-futbollisti i Skënderbeut, e tashmë pjesë e Kalmar në kampionatin suedez, Fidan Aliti.

Ai me anë të një video të shfaqur në faqen zyrtare të Federatës së Kosovës, bën apel për respektimin e rregullave të vendosura. Ndërkohë, jep shpresë se gjendja e vështirë do të kalojë e më pas do mendohet sërish për të misionin historik, atë të dërguarit të Kosovës në Europian. /VipSport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan