Finalja e parakohshme e Kategorisë së Dytë, Tomori dhe beratasit gati të “pushtojnë” Maliqin në duelin e kreut

Këtë fundjavë, të dielën në orën 14:00 luhet një sfidë mjaft deçizive sa i përket Grupit B të Kategorisë së Dytë, pasi Tomori i vendit të parë, luan me vendin e dytë. Por ajo që duhet theksuar është se si beratasit, ashtu edhe maliqarët apo patosarakët kanë pikë të barabarta, plot 37 pikë.

Por, këtë fundjavë pritet që të ketë mjaft interes, pasi skuadra e Tomorit do të ketë edhe një mbështetje të madhe nga tifozët e vet. Nga ana tjetër edhe Maliqi u ka bërë thirrje sportdashësve që në këtë finale të jenë sa më të shumtë në stadiumin e tyre.

Ndërkohë që një barazim mund t’u shërbejë patosarakëve që vazhdojnë që të tregojnë stabilitet.

Pritet që kjo sfidë të ketë vlerësim maksimal dhe nga ana e FSHF-së dhe pritet që të gjykojë një arbitër me eksperiencë…Më poshtë gjenie dhe postimet e të dy klubeve, si Maliqit ashtu edhe Tomorit që karikojnë tifozeritë e tyre…

E.S./Vipsport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan