E konfirmoi Arapi pak ditë më parë, Teuta në stërvitje!

Skuadra e Teutës ka gjetur një mënyrë ndryshe që lojtarët të përgatitjen. Brenda rregullores dhe dy e nga dy në distancë ose tre e e nga tre. Kanë qenë lojtarët vendas, ata të cilët kanë dalë në fushë dhe duket se seacat janë mbikqyrur nga zyrtari i klubit durrsak, Eduart Salillari.

Fillimisht kanë bërë Arapi, Çyrbja e Beqja. Por, më pas janë parë edhe Kallaku, Vila e Kapllani, të cilët kanë nisur një orë pas grupit të parë. Nga sa mësohet, në Durrës ka qenë edhe trajneri Edi Martini.

Ndërkohë që vetëm dy ditë më parë, ishte Renato Arapi, ai i cili konfirmoi në një deklaratë se lojtarët vendas stërviten dhe nuk e kanë ndërprerë përgatitjetn.

E.Saliu/VipSport.al/