Virozat prekin Bylisin, dy titullarët përfundojnë me serum në spital

Bylisi është grumbulluar në kryeqytet për të përgatitur ndeshjen e radhës ndaj Partizanit, që do të luhet në “Air Albania”, Por skuadra nuk po kalon situatën më të mirë të mundshme, si pasojë e virozëve të stinës që kanë mbërthyer ekipin ballshiot.

Dy nga lojtarët titullarë të mallakastriotëve kanë kaluar një gjendje gripale e madje nuk janë ndier mirë, duek kërkuar asistencë më të specializuar. Ditmar Bicaj dhe Valentino Murataj kanë përfunduar me serume në krah në një nga spitalet e kryeqytetit, ku janë shoqëruar nga drejtuesit e mallakastriotëve pasi kanë kaluar një virozë gripale agresive.

Gjendja e tyre do të shihet gjatë ditës së nesërme dhe stafi do të vendosë nëse do t’i aktivizojë ose jo ndaj të kuqve në sfidën që starton në orën 17:00. /vipsport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan