sex hikayeleri porno izle kartal escort ankara escort antalya escort

VIDEO/ Goditja më e shpejtë në botë, tenisti francez fiton çmimin “Guinness”

Tenisi është një sport që kërkon shumë forcë për ta kthyer topin me shumë shpejtësi, në mënyrë që kundërshtari të mos e arrijë. Kështu, prej vitesh është krijuar një garë mes tenistëve se cili arrin shpejtësinë më të madhe të goditjes së sferës.

Në një ndeshje të ATP Roterdam është vendosur një rekord “Guinness” për kthimin më të shpejtë në histori. Peir Benua ka arritur të dërgojë një silurë në anën tjetër të fushës, pas shërbimit të kundërshtarit.

Goditja e francezit ka arritur të shënojë një rekord të ri Botëror, duke kapur shpejtësinë prej 182 km/orë. Ky rekord është verifikuar dhe Benua do të shkojë të tërheqë çmimin dhe shumën e parave që akordohen për këtë rekord. /vipsport.al/