VIDEO/ Edhe Mbape gabon, francezi shpërdoron në mënyrë të pabesueshme

Ndodh që edhe më të mirët të gabojnë mundësi të arta shënimi. Këtë e ka mësuar edhe Kilian Mbape i cili në ndeshjen e djeshme të Kupës ndaj Dijon ishte protagonist teksa i vetëm në zonë dhe me të gjithë portën në dispozicion ngatërroi destinacion.

Sfera nuk iu bind francezit, i cili nuk iu besoi syve. Ndoshta, 21-vjeçari e ka konsideruar si gol të realizuar dhe ka nënvlerësuar goditjen, por tashmë herën tjetër duhet të vlerësojë në maksimum mundësitë për të mos bërë një figurë qesharake.

Megjithatë, kampioni botës e realizoi një gol në këtë ndeshje ndërsa të tijtë fituan me rezultatin 1-6 ndaj Dijon ndërsa u kualifikuan për në gjysmëfinale. /Egi Çabeli-VipSport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan