Ulja e vlerave në merkato, Reali me prezencën më të madhe të lojtarëve

Yje të tjerë vijnë e të tjerëve u bie shkëlqimi. Ky është një nga ligjet e futbollit, që shitjen dhe blerjen e lojtarëve e ka një industri në vete. Megjithatë, çdo lojtar ka shkëlqimin dhe rënien e tij në fushë dhe e gjithë kjo reflektohet në çmimin e tij në merkato.

Mediet europiane bëjnë shpesh analiza në harqe kohore të caktuara për të parë lojtarët që po u ulet vlera për shkak të paraqitjeve të tyre. Në listën me uljet më të mëdha në vlerë nuk janë vetëm lojtarë që po kalojnë moshën e kulmit të tyre, por janë edhe lojtarë, që tashmë do duhet të ishin në maksimumin e shkëlqimit të tyre.

Në vendin e parë është Eden Hazard. Belgu erdhi këtë verë te Reali, por akoma nuk ka arritur të tregojë aftësitë e tij të vërteta edhe për shkak të problemeve fizike. E njëjta gjë ndodh me Osman Dmebele. Francezi nuk arrin të luajë rregullisht për shkak të dëmtimeve dhe nuk do e bëjë këtë as në gjashtë muajt e ardhshëm. Në listë bën pjesë edhe Granit Xhaka. /vipsport.al/

Kavani, nga 40 milionë në 25
Granit Xhaka, nga 45 milionë në 40
Buskets, nga 50 milionë në 35
Ronaldo, nga 90 milionë në 75
Suso, nga 40 milionë në 22
Nabi Keita, nga 60 milionë në 42
Nabil Fekir, nga 60 milionë në 40 milionë
Asensio, nga 60 milionë në 40
Joviç, nga 60 milionë në 40
Bejl, nga 60 milionë në 40
Vinisius, nga 70 milionë në 50
Kutinjo, nga 90 milionë në 70
Nejmar, nga 180 milionë në 160
Dembele, nga 100 milionë në 75
Hazard, nga 150 milionë në 120                                                                                                                                   

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan