Trajneri i Bylisit, Dovedan: Kam dy ekipe, Kukësi i fortë por hyjmë në fushë për 3 pikët

Bylisi u ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve për ndeshjen e radhës bë kampionat që do ta luajë sot në orën 14:00 në “Adush Muça”. Ballshiotët e trajnerit Dovedan do të synojnë fitoren e parë për 2020 në “Adush Muça”, ndërsa trajneri i Bylisi është optimist dhe beson se skuadra është rikthyer aty ku duhet. Në një prononcim para ndeshjes me verilindorët, Dovedan flet për ecurinë e deritanishme bë Kupë e kampionat dhe gjendjen e skuadrës apo dhe mungesat…

“Të them të drejtën, kemi pasur oshilacione që ndodhin në çdo ekip kur ka pushime të gjata. Disa për arsyen tonë e disa jo nga shkaqe që varen nga ne. Por kam parë se skuadra ka reaguar në Korçë dhe në Laç. Ndaj edhe me Kukësin pres të shoh në fushë unë dhe të gjithë në Ballsh skuadrën e vërtetë.

Mungesat? “Na prishin pune sepse dihen vlerat e tyre. Shpresoj që Ndreca të  rikuperohet sa më shpjet por edhe Goxhën shpresoj ta kem gati sa me afër sepse janë dy titullarë. Sikur të mos mjaftonin dëmtimet e Ymeralilajt e Antonit na shtohen mungesa javë pas jave…

Merkato? Po është e vërtetë janë afruar shumë lojtarë ka mbipopullim por ama unë dua të them se është garë e gjatë. Shikoni ka edhe të papriturat e veta madje me pezullime e dëmtime. Gara tashmë bëhet me e fortë. Por edhe synimet tona dihen në kampionat e kupë. Presidenca në merkato ka afruar shumë lojtarë, madje grupi është mëse i dubluar, madje janë dy ekipe me nga dy stole pasi kemi pjesë edhe disa të rinj vendas që janë pjesë e klubit dhe Akademisë.

Në fund, trajneri Dovedan shprehet se ekipi ka mundësinë të përballojë të dyja kompeticionet si kampionatin ashtu edhe Kupën e Shqipërisë, ndërsa për ndeshjen e sotme ndaj Kukësit thekson se skuadra e tij futet në fushë për të fituar.

“Derisa jemi me meritë këtu, patjetër që po kemi një formacion me kualitete dhe një stol shumë solid. Janë të tërë lojtarë qe na bëjnë shumë punë dhe të dobishëm për të realizuar synimet që ka klubi. Kukësi ka ekip shumë të fortë, ka kualitete por edhe e thash pak më sipër edhe ne jemi forcuar. Do të jetë një ndeshje shumë e bukur dhe ne do të hyjmë për ta fituar takimin”, u shpreh Dovedan. /VipSport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan