Tahiri: Kush fiton mesfushën ka më shumë shanse për të fituar, Mala do luajë

Ish-futbollisti, Ermal Tahiri në studion e Pressing është shprehur se ekipi që do fitojë duelet në mesfushë në ndeshjen mes Tiranës dhe Partizanit, do ketë më shumë shanse për të fituar ndeshjen. Ndërkaq, Tahiri u shpreh se Mala do luaja dhe se ka një gjendje fizike fantastike.

“Trashi është nga lojtarët që i jep edhe në anën ofensive Partizanit. Del në krahun e majtë, ekipi është mbështetur shumë dhe kanë ardhur fitore prej Trashit. Kush fiton mesfushën ka më shumë shanse për të fituar. Dy derbit kanë përfunduar me të njëjtin rezultat 2-1. Edhe në këtë ndeshje do ketë gola. Pika më e dobët është sulmi përballë me Tiranës.

Golashënuesi më i mirë është Telushi. Edhe Mala do të futet, luajti në derbin mes ekipeve B. Ana fizike e tij është fantastike, ka ndeshje mangët por do i japë Partizanit mundësinë për të qenë më i freskët”, u shpreh Tahiri.

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan