Sterling harron premtimin ndaj Sitit, i “shkel” syrin Real Madrid

Rahem Sterling para disa ditëve i premtoi Mançester Sitit besnikëri dhe se do të qëndronte me “qytetarët” edhe pas dënimit që këta të fundit morën nga UEFA. Por, së fundmi, sulmuesi i ka shkelur syrin Real Madrid duke harruar në lloj mënyre premtimin ndaj klubit aktual.

“Jam shumë i lumtur në Mançester. Unë jam një lojtar që i pëlqej shumë sfidat. Edhe pse tani jam te Siti nuk mund të mos e pranoj se Madridi është një klub fantastik. Kur e shikon fanellën e bardhë e di shumë mirë se çfarë klubi përfaqëson”, u shpreh Sterling.

Ndërkaq, gjuetia ndaj yjeve të Mançester Sitit pritet të fillojë së shpejti pasi anglezët kanë në përbërje shumë futbollistë cilësorë, të cilët zor se do të qëndrojnë në ishull. Rahem Sterling është një prej atyre që ka më shumë kërkesa. /VipSport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan