Renditja / Tre ish-ët e Superiores çojnë Dritën në krye

Drita e Gjilanit mori një fitore shumë të rëndësishme në fushën e Vushtrrisë në ndeshjen hapëse të javës së 19-të të IPKO Superligës së Kosovës me rezultatin 2-3, duke barazuar me 37 pikë Ballkanin në krye të renditjes. Ky ishte suksesi i dytë radhazi i skuadrës së drejtuar nga Nuhiu pas triumfit 2-0 në derbi me Gjilanin.

Autorët e fitores së Dritës së Gjilanit janë tre futbollistë që kanë luajtur duke spikatur në Superiore me disa ekipe. Izair Emini, Erjon Vucaj apo Kastriot Rexha. Për ekipin vendas të Vushtrrisë shënuan Fazliu dhe Azemi.

Ka qenë një ndeshje e fortë, e hapur dhe me tension, por në fund fitorja u ka buzëqeshur kryeqytetasve që tashmë janë në krye dhe synojnë që të mos e lëshojnë më “fronin”. Ja renditja aktuale në IPKO Superligën e Kosovës…

E.S./Vipsport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan